تبلیغات
Hate Us - آهنین ترین سولو های 2011
Hate Us
 آهنین ترین سولو های 2011

سلام.
در این پست سعی كردم مجموعه ایی از زیباترین تك نوازی هایی كه در آلبوم های سال گذشته گروه های Metal شنیده ام را خارج از سبك ، ادای "من متالباز ترم" انتخاب كنم و برای شنیدن شما بگذارم.این قطعه ها سواری گرفتن نوازنده از گیتار نیستند.زیبایی های ساز اند.یكی آرام و یكی تند و كاملا بر حسب اتفاق چیده شده اند.
برای من و بسیاری از دوستانم كه مقدور نیست كل یك آلبوم را همان روزهایی كه منتشر شده بشنویم تجربه بدی نخواهد بود.بشنوید ، شاید بعضی از این گروه ها را نشناسید و محركی باشد برای دنبال كردن كارهایشان یا شاید مثل من هر كدام از این سولو ها مدتی زنگ موبایلتان شود.فقط پیش نیازش در مجموع 7 مگابایت اعتماد به سلیقه نویسنده است.
پیشاپیش عذر بابت كیفیت پایین كه تخصصی در تكه تكه آهنگ ها ندارم ، تنها خواستم جرعه از آنچه می شنوم را بشنوید و در لذتم شریك شوید:


Antrax - Fight 'Em 'Til You Can't (حجم : 367 KB)

آنتركس ، گروهی كه هر آلبوم را با یك خواننده ضبط می كند و امسال پس از ده سال با آلبوم Worship Music بازگشتند.
تا الآن كه این كلمات را می نویسم عشقی ترین سولوی امسال همین قطعه است و قوی ترین دلیل برای افتخار به متال هد بودنم! (اعتراف اول:این قطعات اتفاقی چیده نشده)
آنتركس كه در كنار مگادث ، متالیكا و اسلیر به Big 4 معروفند بارها پیش از انتشار آلبوم نیز این آهنگ را به صورت زنده اجرا كرده بود.


                         ***


Trivium - Forsake Not the Dream (حجم : 506 KB)

اگر انصاف را رعایت كنیم (كه رعایت نكنیم بهتر است) بهترین آلبوم امسال In Waves این گروه است.آلبومی با 18 ترك.برای مت هیفی (خواننده، نوازده و آهنگ ساز گروه)كه جوانی همسن من و بسیاری از شماست این آلبوم یك قدم از عالی هم گذشته.
قطعه ایی كه جدا كرده ام از اهنگ ترك 11 به نام "رویا را رها نكن" است.دارای دو تك نوازیست.ابتدا تك نوازی لید گیتار را می شنویم كه یك سولوی سریع ، تكنیكی است و سولوی دوم كه توسط خود مت هیفی نواخته شده و بیشتر ملودیك است.


                         ***


Megadeth - Wrecker (حجم : 338 KB)
Megadeth - Black Swan (حجم : 244 KB)

مگادث ، مگادث و...مگادث! گروهی كه در بدترین روزهایش هم ناامیدتان نمی كند.
مگادث امسال پس از دو سال با TH1RT3EN بازگشته.من طرفدار این گروهم ، بیش از حد معمولش پس نمی توانم و نباید بیش از این بنویسم.


                         ***


Machine Head - Darkness Within (حجم : 539 KB)

ماشین هد ، گروهی كه كار متوسط ندارد.یا عالیست یا رپ!
پس از آنكه آلبوم پیشین آنها The Blackening توسط MetalHammer به عنوان آلبوم دهه انتخاب شد آنها امسال بعد از 5 سال با آلبوم Unto the Locust بازگشته اند.
سولویی كه انتخاب كرده ام جزو سولوهای آرام این آلبوم محسوب می شود.از آهنگی كه راب آن را به فرزندانش تقدیم كرده.
یكی دیگر از اتفاقات زیبایی كه در این آلبوم افتاده كاور آهنگ The Sentinel از Judas Priest است كه با كیفیت بهتر و لهجه آمریكایی راب - حداقل برای من - شنیدنی تر شده.


                         ***


Arch Enemy - Under Black Flags We March (حجم : 795 KB)

Arch Enemy را دیگر همه می شناسند ، دو سال پیش كارهای قدیمی گروه كه با صدای یوهان خواننده قبلی ضبط شده بود را دوباره بازخوانی كردند و امسال نیز با Khaos Legions آلبومی پر از ملودی باز گشته اند.(اعتراف دوم:اصلا خواننده زن گروه را نمی پسندم)
اما آنجه من جدا كرده ام یك سولوی ملودیك نیست ، هارمونی نواختن دو برادر است و آری! متال بازانه ترین لحظه این آلبوم نیست اما یكی از آن لحظه هایست كه سر اطرافیانتان را خم می كنند تا بازمانده آنچه شما می شنوید را از هدفونتان جمع كنند.


                         ***


The Road To Consciousness  - The Wait (حجم : 659 KB)

"راهی به هوشیاری" شاید نام مناسبی نباشد ، كسی كه این آلبوم را به من داد هم لینك آن را به اشتباه دانلود كرده بود اما این قطعه را بشنوید.حتما!


                         ***


Black Tide - That Fire (حجم : 355 KB)

بلك تاید ، گروهی كه امسال دومین آلبوم خود را منتشر كرده.آلبومی كه در ترك اول Matt Tuck از Bullet For My Valentine هم به عنوان خواننده مهمان حضور دارد.
تك نوازی اش زیباست اما من مجذوب درام این قطعه ام.

                         ***


Amon Amarth - Tock's Taunt - Loke's Treachery Part II (حجم: 828 KB)

گروه كه نیازی به معرفی ندارد ، قطعه ایی كه جدا كردم از ترك دوم آلبوم امسال آنها Surtur Rising است.شاید زیباترین سولوی این آلبوم نباشد اما پر احساس ترینش است.


                         ***


5FDP - Remember Everything (حجم: 411 KB)

Five Finger Death Punch! نمی دانم دوستشان دارم یا نه اما می دانم صدای وكالش بعد از Fernando Ribeiro  و  Corey Taylor سومین صدای فوق العاده اییست كه شنیده ام.به نسبت بی كلاس اند اما آلبوم هایشان پر از اتفاقات خوش آیند است.آنها امسال با American Capitalist سومین آلبومشان بازگشته اند.
این قطعه سولوی آرام ترین آهنگ آنهاست آهنگی كه از شنیدنش خسته نمی شوم.كاش شما هم بپسندید.


                         ***


Devildriver - Black Soul Choir (حجم : 345 KB)

بله! Devildriver! گنج را باید در خرابه پیدا كرد.آن هم گنجی كه زیبایی اش آنقدر بالاست كه جرات تضمین كردن علاقه شما را می دهد.حتما بشنوید.


                         ***


Evergrey - To Fit The Mold (حجم : 770 KB)

از Evergrey زیاد نشنیده ام اما آلبوم امسالشان Glorious Collision را از دست ندهید.نه می شود و نه باید از میان آن همه سولوی زیبا یكی را انتخاب كرد.


                         ***


Within Temptation - Lost   (حجم : 1.35 MB)

5 یا 6 سال پیش كه من تازه نوشتن در این وبلاگ (البته آنی كه فیل تر شد) را شروع كرده بودم.نصف وقت آنلاین بودنم صرف این می شد كه به دیگران بقوبلانم Within Temptation و Evanescence و الخ متال نیستند.اما امروز یاد گرفته ام بشنوم و اگر با سلیقه ام سازگار بود لذت ببرم و این قطعه كه جدا كرده ام اوج لذتم از شنیدن صدای بی نظیر خواننده و كورال زیبای زیر صدایش است.واقعا چه اهمیتی دارد سبكش چیست وقتی زیباست؟

                         ***

آپدیت:


Hammerfall - B.Y.H (حجم : 946 KB)


نمی دانم Hammerfall چند ساله است و آلبوم امسال آنها چندمین اثر آنهاست اما شنیدنی اند.كلاسیك و مستدام.

قدیمی اند و كمو بیش ناآشنا.جزو معدود گروه های متال كه اگر كل آلبومشان را بگردید یك آهنگ آرام هم پیدا نمی كنید.


                         ***


Rev Theory - Hangman  (حجم : 529 KB)


یك مشت بچه باحال.آشنایی من با آنها به خاطر ساندترك یكی از سریالهایی بود كه می دیدم.آلبوم آخر آنها Justice در سبك خود یكی از بهترین هاست.

حتما كارهایشان را بشنوید.هدبنگ تضمینی.

(این دومین سولوی عشقیست)


                         ***


Disturbed - 3 (حجم : 488 KB)


گروهی معروف كه پس از دو آلبوم كمو بیش نچسب راه خود را پیدا كرد ، امسال آنها با The Lost Children بازگشتند.آلبومی از كارهای بازخوانی چند قطعه بدون آلبوم گذشته و چند ترك جدید.

Disturbed را غالبا به خواننده خوش صدایش می شناسند اما از گیتاریست آن نباید گذشت كه برای گروهی چهار نفره سولوی هایی مثل Stricken و The Night را نواخته است.


                         ***


Draconian - Deadlight (حجم : 672 KB)


من كماكان بر مواضع پیشینم تاكید می كنم كه من با Draconian قهرم و منتظر آلبوم بعدی می مانم.البته تازگی هم كه خواننده زن این گروه ، این گروه را ترك كرد...

اما از یك آهنگ آلبوم قبل نمی توان گذشت.قطعه ایی كه جدا كردم ساده اما زیباست.                         ***Amorphis - You I Need  (حجم : 576 KB)

آمورفیس را دیگر همه می شناسند.

آلبوم امسالشان واقعا قویست.تكه ایی كه جدا كردم كوتاه است اما ملودیك.مطمئن باشید به شنیدنش می ارزد.                         ***


Children Of Bodom - Roundtrip To Hell And Back (حجم : 332 KB)


كسانی كه كمترین آشنایی با موسیقی آهنین دارند هم این گروه را می شناسند.خواننده و گیتاریستش بهترین نباشد یكی از بهترین هاست اما طرفداران خاص خودشان را دارند.

امسال با Relentless Reckless Forever هشتمین اثر استدیوئی خود برگشته اند آلبومی كه در بازار خوش ندرخشید اما طرفداران گروه را راضی نگه داشت.

غالب سولوهای آلبوم آخر آنها هنرنمایی كیبوردر گروه است قسمتی كه انتخاب كردم خالص ترین و الكسی وار ترین سولوی این آلبوم است.                         ***Papa Roach - No Matter What  (حجم : 527 KB)


گروهی مثل Papa Roach هیچ وقت گروه مورد علاقه من نمی شود ، اما بی خیال اسمها.شنیدنیست.


                         ***


Nightwish - Last Ride Of The Day (حجم : 436 KB)


شما كه غریبه نیستید ، تقریبا تنها سولوی آلبوم است.نیتم از تكه تكه كردنش این بود كه بگویم این آلبوم را هم دارم.

اما بدك هم نیست.

--------------

برایم بنویسید ، از لحظه های ناب موسیقی آهنین ، از آنهایی كه باید می نوشتم و ننوشتم.

سربلند بمانید و رها

 


نظر نظر دوستان