تبلیغات
Hate Us - Moonspell - Alpha Noir
Hate Us
 Moonspell - Alpha Noir

مونسپل؟
اگر بخواهم ساده بگویم، دوستشان دارم.آنگونه كه دختر بچه ایی تنها عروسكش را دوست دارد.
بیش از ده سال است كه می شنومشان و هنوز وقتی صحبت از آلبوم جدید می شود دلهره می گیرم...

فرناندو  (خواننده گروه) در آخرین مصاحبه اش بلاخره سكوت را شكست از آلبوم آینده گروه صحبت كرد.
فرناندو تایید كرد دهمین آلبوم رسمی گروه با نام "Alpha Noir" بیست و هفتم آوریل (هفتم اردیبهشت 91) منتشر خواهد شد.
مصاحبه فرناندو پر از شعف و امید است و در آن درباره آلبوم جدید می گوید:"هرگز در تاریخچه مونسپل آلبومی به اندازه Alpha Noir به شاهكار نزدیك نبوده است".روند نگارش "آلفا" سه سال به طول انجامیده و بلافاصله پس از موفقیت آلبوم 2008 آنها "Night Eternal" آغاز شده.
Night Eternal هم از نظر فروش و هم از نظر منتقدان اثری قوی شناخته شد.در ابتدای انتشارش در رتبه اول فروش ماهانه آلبوم های موسیقی را كسب كرد و باور كنید مونسپل ، متالیكا و مگادث نیست كه نامشان برای رسیدن به عدد یك هر چارتی كافی باشد.وقتی گروهی از یك شهر كوچك در پرتغال رتبه اول یك چارت می شود طرفدارانش حق دارند خوشحال باشند.حق دارند پز بدهند!
Night Eternal آن سال در متال استورم بهترین آلبوم گوتیك شد (گرچه Turning Season Within از Draconian هم شاكار آن سال بود)و حال پس ار آن موفقیت ها مونسپل سه سال وقت برای آلبومی گذاشت كه تا همین یك ماه پیش كمپانی ایی برای انتشارش نداشت.آنها موسیقیشان را در استویدوی شخصیشان و با هزینه خودشان ضبط كردند و منتظر ماندند تا یك كمپانی با آنها قرارداد ببندد.اتفاقی كه برای گروه هایی كه قدمتشان به چند ماه هم نمی رسد طبیعیست اما مونسپل 19 سال است كه با همین نام كار می كند و اگر بخواهیم Demigod را هم كه اعضایش تقریبا اعضای فعلی مونسپل هم هستند را در نظر بگیریم آنها 21 سال است كه یك گروه رسمی اند و این دقیقا دلیل این كه من چرا عاشق مونسپلم.چون آنها راك استار نیستند ، عاشق موسیقی اند.چون گیتاریست گروه گیتار درس می دهد ، خواننده گروه كتاب ترجمه می كند و  درامر گروه مربی كاراته است تا بتوانند مونسپل را نگه دارند.
با اینكه هنوز به صورت رسمی ترك لیست آلبوم منتشر نشده اما آنگونه كه فرناندو می گوید.آلبوم با تركی همنام آلبوم آغاز می شود و با آهنگ هایی با نام های “Versus” و  “Lickanthrope” و “Em nome do Medo”  (به فارسی : به نام ترس) ادامه پیدا می كند و  با آهنگی با نام “Grandstand” نیز به پایان می رسد.
در مجموع آنها 80 دقیقه موسیقی برای عرضه آماده كرده اند كه آنگونه كه فرناندو در مصاحبه اش گفته در آن الهامی از كارهای Bathory و King Diamond و حتی آلبوم های اول متالیكا و تستامت و دیده می شود.
برای یك گروه گوتیك/بلك الهام از بثوری دور از ذهن نیست.بثوری گروه مورد علاقه فرناندوست و در تنها آلبوم گروه دومش Daemonarch هم آهنگی از آنها را كاور كرده.اما حس كردن Thrash های ریشه دار گذشته در موسیقیشان آن چیزیست كه مرا تا هفتم اردیبشت به مرز جنون می كشد.
در ویدئویی كه گروه برای تبریك كریسمس منتشر كرده اند كه در آن ریكاردو (نوازنده گیتار گروه) در حال نواختن یكی از آهنگ های جدید گروه است نیز می توان Thrash را حس كرد.حس هدبنگ زدن.حس زیبای كهنه بودن یك اتفاق تازه.
در نسخه دولوكس آلبوم ، خبری از ویدویی از اجراهای زنده گروه ، یا پشت صحنه ساخت یكی از ویدئوهای گروه نیست.در این نسخه مونسپل آلبومی دیگر به شما هدیه می دهد.آلبومی به نام “Ómega White” كه به گفته فرناندو برادر دوقلوی "Alpha Noir" است.
گروه در این چهار سال بیش از حد معمول یك آلبوم آهنگ نوشته اند و بر حسب همخوانی مفهوم و اتمسفر آنها را به دو بخش قسمت كردند و قسمت دوم را به عنوان پاداش برای طرفدارانی كه كارهای گروه را بیشتر دنبال می كنند گذاشته اند.
“White Skies” و “Herodisiac” و “Whiteomega” نام چند آهنگ از آلبوم دوم است كه فرناندو در میان صحبت هایش از آنها تعریف می كند.

باز هم از مونسپل و آلبوم جدیدش خواهم نوشت.مونسپل هرگز طرفدارانش را ناامید نكرده.بهتر می شود.تازه می شود.شنیدنی تر می شود.
و در پایان‌،  خبر خوب برای طرفدارانی كم طاقتی مثل من آن است كه مونسپل در توری كه در كشور خودش پیش از انتشار آلبوم خواهد داشت آهنگ های آلبوم های جدیدش

را اجرا خواهد كرد.

كامكار بمانید و رها

-------------
آپدیت...
خبر اول:
طرح روی دابل آلبوم جدید مونسپل "Alpha Noir/Ómega White" منتشر شد.
جلد این آلبوم را مانند آلبوم 2008 هنرمند یونانی  Seth Siro Anton كار كرده .در آن دوگانگی اثر توجه وی‍‍ژه ایی شده و فرناندو آن را تابلوی زیبایی برای اتمسفر آلبوم می داند.

(عكس در ادامه مطلب)


خبر دوم:
همزمان با انتشار آلبوم ، ویدئوی اول گروه با نام Lickanthrope هم منتشر می شود كه كارگردانی آن را Filipe Melo كه پیش از این در سال 2004 ویدئوی I will See You In My Dreams  را برای مونسپل كارگردانی كرد برعهده دارد.
آنگونه كه كارگردان در مصاحبه اش گفته ویدئو با ورود یك زن به یك بار آغاز می شود و المنت های مورد علاقه مونسپل مانند خون آشام ها و گرگینه ها هم در آن حضور خواهند داشت.
او این ویدئو را پر از شگفتی و هیجان تعریف كرده كه از حضور افتخاری چند بازیگر معروف پرتغالی هم بهره برده.

اگر ویدئوی  I will See You In My Dreams را ندیده اید می توانید از اینجا مشاهده كنید.ایده اش جذاب است.اینكه گروه در میان زامبی ها در حال نواختن اند و آنها را می كشند! اما برای من این ویدو دو نیمه دارد.نیمه اول را فقط چون عاشق مونسپلم نگاه می كنم كه هر اتفاقی كه در آن می افتد ضعیف و ابتداییست اما نیمه دوم.نیمه دوم ویدئو از جایی شروع می شود كه زامبیان فرناندو را روی دست می گیرند و در حال تكه تكه كردنش هستند و فرناندو فریاد می كشد "من تو را در رویاهایم خواهم دید".نیمه دوم فوق العاده است.كاش پس از گذشت نزدیك به ده سال هنر كارگردانی فلیپ هم رشد كرده باشد و كاش ویدئوی جدید گروه در حال و هوای نیمه دوم ویدئوی قبلیش اش باشد.

اگر در Facebook هستیدصفحه رسمی مونسپل را لایك كنید!به غیر از پیگیری اخبار آلبوم جدید ، تا آخر ماه می توانید هر سوالی كه درباره گروه دارید بپرسید و جوابتان را از اعضای گروه بگیرید!
و این هم صفحه من ، تا با هم آسان تر در ارتباط باشیم.

جاودان باشید ، زیر جادوی ماه.


نظر نظر دوستان