تبلیغات
Hate Us - برای آن لحظه ناب كه هنرمند محبوبت جواب سوالت را می دهد!
Hate Us
 برای آن لحظه ناب كه هنرمند محبوبت جواب سوالت را می دهد!

كاش الان هجده ساله بودم! الان كه این سطر ها را می نویسم یك دنیا خوشحالی ، فریاد و شكلك های خندان یاهو را میان انگشتانم خفه می كنم تا به اندازه سن خودم و وبلاگم بنویسم.
نزدیك به دو ماه پیش مونسپل در صفحه اصلی خود پستی به عنوان Q & A قرار داد و در آن از طرفداران خواسته شده بود سوالات خود را از اعضای گروه بپرسند و آنها از میان سوالات به تعدادی از آنها پاسخ می دهند.
من هم به رسالت طرفداری ام سوالی از ریكاردو گیتاریست گروه پرسیدم و با توجه به حجم زیاد سوال ها امید چندانی هم به گرفتن پاسخم نداشتم كه 12 فروردین در كمال سورپرایز وقتی جواب ها را می خواندم دیدم سوال من اولین سوالی بود كه جواب داده شده!
اینكه چقدر ذوق كردم گفتن ندارد ، لینك اصلی سوال و جواب هااینجاست.در پایین هم ترجمه تحت الفظی از آنچه گفتم و شنیدم می نویسم.

سوال من: داستان پشت سولوی آهنگ " Everything Invaded " چیه؟  اون رو نوشتی یا فقط شاسی ضبط رو فشار دادی و نواختی؟
این رو می پرسم چون به نظرم این سولو زیباترین قطعه موسیقیایی كه تا حالا شنیدم.

ریكاردو:ممنونم از نظر محبت آمیزت در مورد اون سولو ، واقعا برام با ارزشه.
برای من یه سولو مثل یه آهنگ كوچیك بین آهنگ اصلیه.معمولا این به این معنیه كه من نزدیك چهل ثانیه از موسیقی دارم كه باید با یه "آهنگ كوچك" مناسب پرش كنم.
بعضی وقتا شانس میارم و نزدیك 10 دقیقه طول می كشه تا  مجموعه ایی از نت هایی كه برای سولو خواهم نواخت خودشون رو بهم نشون بدند.اما بعضی وقت ها هم خسته كننده می شه...مثلا پیدا كردن سولوی آهنگ scorpion flower نزدیك سه ماه طول كشید !
بحث مقدار نت هایی كه نواخته می شه نیست ، بحث چگونگیه نشون دادنه اونهاست و بعضی وقتا این نمایش اونقدری كه من می خواهم زود اتفاق نمی افته.اما برای آهنگ "everything invaded" فكر می كنم كه شانس باهام یار بود.داستان خاصی پشتش نیست فقط یه الهام درست تو یه زمان درست.مثل یك سلسله از سیاره ها كه درست در جای خودشون قرار می گیرن.
...
در ادامه سوال و جواب ها فرناندو از احساستشُ هنگام نوشتن ترانه های مونسپل ، ریكاردو از مارك آمپلی فایری كه استفاده می كند ، پدرو از چگونه تنظیم كردن آهنگ های مونسپل و مایك از رفاقت دو دهه ایش با Peter Steele خواننده گروه Type O Negative كه چند وقت پیش فوت كرد می گوید.حتما بخوانید.

---------
آپدیت:
اولین ویدئوی مربوط به آلبوم جدید منتشر شد !
Lickanthrope كه آهنگ پیشروی این آلبوم است و در اكثر اجراهای زنده مونسپل در چند ماه اخبر نواخته شده ویدئوی عجیبی دارد:

كلیپ با ورود یك دختر با شنل قرمز به یك كافه میان جنگل آغاز می شود كه در آن اعضای گروه در حال اجرای موسیقی هستند.فضای درون كافه مشوش است.نگاه ما ، نگاه دختر است كه ابتدا دعوای دو نفر كه در حال بازی هستند را می بینیم ، بعد  شرط بندی بر سر لورور روسی.دلقلك و رقاصه ها به ما نزدیك می شوند و می روند...
این فضا ادامه دارد تا هنگامی كه فرناندو از سن پایین می پرد و با سر دادن فریادهایی به گرگینه تبدیل می شود و بعد تمام اعضای گروه به گرگ نماها (عنوان اصلی آهنگ) تبدیل می شوند و در پایان ویدئو هنگامی كه فرناندویی كه گرگ شده مقابل صورت دختر شنل قرمز می ایستد و قسمتی از آهنگ را می خواند.دختر ابتدا صورت فرناندو را نوازش سپس سرش را قطع می كند و با لبخند از كافه خارج می شود!آری درست همان مقداری كه من عاشق این گروهم ، از دیدن ویدئو هایی كه كارگردان های پرتعالی برایشان می سازند رنج می برم.

تا چند روز دیگر ویدئوی White Skies هم منتشر می شود.عكس هایی از پشت صحنه فیلم برداری آن روی صفحه رسمی مونسپل قرار گرفته.با توجه به فضای این آهنگ و عكس هایی كه از آن دیده ام به شدت مشتاق دیدن آنم و خیالم هم از كیفیت آن راحت است.
 
امروز كمتر از  ده روز به انتشار آلبوم مونسپل مانده ، بسیاری از منتقدین مطرح متال آلبوم را شنیده اند و نقدهایی برای آن نوشته اند.در نوشتار بعدی خلاصه ایی از این نقد ها را می نویسم.

جاودان باشید ، زیر نور ماه.


نظر نظر دوستان